joomla 3wordpress

KuzmenkoДоктор технічних наук, професор, голова Науково-методичної ради, академік Інженерної академії наук України, член-кореспондент Академії гірничих наук України, лауреат Державної премії в галузі науки і техніки України, голова спеціалізованої вченої ради Д08.080.03.

 У 1972 року закінчив Дніпропетровський гірничий інститут ім. Артема за спеціальністю "Технологія і механізація підземної розробки родовищ корисних копалин", професійна кваліфікація "Гірничий інженер".

 Аспірант кафедри підземної розробки родовищ з 1974 року Дніпропетровського гірничого інституту, а у 1981 році захистив кандидатську дисертацію на тему "Вишукування та обґрунтування раціональної технології зведення закладного масиву при застосуванні пневматичних кріплень" за спеціальністю 05.15.02 – підземна розробка родовищ корисних копалин. У 1986 року закінчив курси іноземної мови (французька) Київського державного університету ім. Т.Г. Шевченка. У 1996 р. захистив докторську дисертацію на тему: "Геомеханічне обґрунтування технології підземних гірничих робіт в динамічних полях напружень породного масиву" за спеціальностями 05.15.02 – підземна розробка родовищ корисних копалин та 05.15.11 – фізичні процеси гірничого виробництва.

 Пройшов стажування в університеті ім. Поля Валері (м. Монпельє, Франція). Викладав спеціальні дисципліни з розробки родовищ корисних копалин у Аннабінському університеті (м. Аннаба, Алжир).

 Деякий час був заступником директора, керівником навчальної компоненти науково-освітнього центру "Стійкість геомеханічних систем: процеси, явища, ризики», створеного сумісно з Фондом цивільних досліджень і розвитку США, Національним гірничим університетом і МОН України. Один із засновників міжнародної науково-практичної конференції "Школа підземної розробки" (нині "Українська школа гірничої інженерії"), створеної кафедрою підземної розробки родовищ.

 Кузьменко О.М. є головою спеціалізованої ради Д 08.080.03 із захисту докторських та кандидатських дисертацій у Національному гірничому університеті та член спеціалізованої вченої ради Д 08.188.01 в Інституті геотехнічної механіки ім. М.С. Полякова НАН України.

 На сьогодні є заступником першого проректора університету на громадських началах, голова науково-методичної ради університету.

 У 2011 році разом із співробітниками компанії ДТЕК став Лауреатом Державної премії в галузі науки і техніки України за роботу "Сучасні технології комплексної розробки вугільних родовищ України у гірничо-геологічних умовах відпрацювання тонких і надтонких пластів".

 Науковий напрям – розробка родовищ у складних гірничо-геологічних умовах з урахуванням геодинаміки геологічного середовища та рудних родовищ системами із закладкою, що твердіє; складні гірничо-геологічні умови, обумовлені сучасними тектонічними рухами, багаторазовими підробками породного масиву та ін.; інтенсифікація ведення гірничих робіт на великих глибинах.

 Під науковим керівництвом професора Кузьменка О.М. захищено 1 докторську і 5 кандидатських дисертацій.

 Викладає дисципліни: "Особливості підземної розробки рудних родовищ", "Вступ до спеціальності".

  Профіль: ORCIDScopusWeb of ScienceGoogle Scholar.        

  Контакти: пр. Д. Яворницького 19, корп. 4, кім. 58, (0562) 47-23-26,

e-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

joomla 3wordpress
joomla 3wordpress