joomla 3wordpress

BondarenkoЗавідувач кафедри, доктор технічних наук, професор, Заслужений діяч науки і техніки України, лауреат Державної премії України в галузі науки і техніки, академік Академії інженерних наук України.

   Навчався у Бердянському машинобудівному технікумі за спеціальністю «Інструментальне виробництво» (1968-1971 рр.), а у 1971-1976 роках – у Дніпропетровському гірничому інституті (сьогодні – Національний технічний університет "Дніпровська політехніка") за спеціальністю "Технологія та комплексна механізація підземної розробки родовищ корисних копалин", де здобув кваліфікацію гірничого інженера. Аспірант кафедри підземної розробки родовищ Дніпропетровського гірничого інституту з 1976 року, 1980 року захистив кандидатську дисертацію на тему "Вдосконалення технологій підземного видобутку марганцевих руд на базі електрохімічного закріплення пливунних порід" за спеціальністю 05.15.02 - Підземна розробка родовищ корисних копалин. З 1981 року – асистент кафедри, заступник декана гірничого факультету (1982-1984 рр.). 1989 року захистив докторську дисертацію на тему "Наукові основи фізико-хімічного закріплення слабких водонасичених порід навколо гірничих виробок" за спеціальністю 05.15.02 - Підземна розробка родовищ корисних копалин та 05.15.11 - Фізичні процеси гірничого виробництва. Протягом 1993-2006 рр. обіймав посаду проректора з наукової роботи. З 1994 року і по теперішній час працює завідувачем кафедри гірничої інженерії та освіти (раніше підземної розробки родовищ).

  Володимир Ілліч Бондаренко – автор наукового відкриття у гірничій справі «штучний діагенез», що дозволило одержати нові фундаментальні знання, які описують штучний діагенез порід і їх вплив на стан гірського масиву навколо виробок.

   Наукова діяльність спрямована на вирішення нагальних науково-технічних проблем при видобутку вугілля та залізної руди. Головні з них: наукове обґрунтування технології свердловинної підземної газифікації кам’яного та бурого вугілля; розробка нанотехнології створення газогідратів з природного газу та його транспортування; аналіз передумов (тиску та температури) створення газогідратів в земній корі та формування гіпотези раптових викидів вугілля та газу, які базуються на ефекті Бріджмена; геомеханіка взаємодії елементів системи «породний масив – виїмкова виробка – охоронна конструкція», яка забезпечує вивчення впливу параметрів надвугільної товщі та глибини розробки на напружено-деформований стан усіх елементів зазначеної системи; комп’ютерне моделювання напружено-деформованого стану дрібношаруватого породного масиву навколо пластової виробки; наукове обґрунтування технології розробки тонких та надтонких вугільних пластів на базі вивчення напружено-деформованого стану гірського масиву навколо очисних і підготовчих виробок; підвищення ефективності технології видобутку залізних руд з Білозірського родовища шляхом створення програмного забезпечення для здійснення основних технологічних процесів: руйнування гірських порід та рудного тіла, транспортування та розрахунок системи провітрювання виробок рудника.

  Під керівництвом професора Бондаренка В.І. захищено 31 кандидатську і 11 докторських дисертацій. 

  Бондаренко Володимир Ілліч є головним редактором Журналу "Mining of Mineral Deposits" (www.mining.in.ua), що індексується наукометричною базою даних Web of Science і Scopus.

  Співавтор «Стратегії розвитку вугільної промисловості України до 2030 року в рамках єдиної «Стратегії енергетичного розвитку України до 2030 року», затвердженої Верховною Радою України і Президентом України у 2004 році. Засновник постійно діючої міжнародної «Української Школи гірничої інженерії» (http://msu.org.ua), що консолідує зусилля щодо збереження і розвитку нових наукових напрямів. Формат Школи – щорічне проведення міжнародних науково-практичних конференцій за участю відомих фахівців-гірників України, Росії, Польщі, Німеччини та інших країн.

  Нагороджений державною нагородою України орденом "За заслуги" ІІІ ступеня; нагрудними знаками "Відмінник освіти України" МОН України, "Шахтарська доблесть" ІІІ ступеня; повний кавалер знаку "Шахтарська слава"; медалями ім. О.М. Терпигорєва, ім. Л.Н. Динника; почесною грамотою Міністерства освіти і науки України; відзнакою "Заслужений професор Національного гірничого університету". 

 У 2012 р. В.І. Бондаренко пройшов дистанційне підвищення педагогічного мистецтва в Міжнародному товаристві з інженерної педагогіки (м. Філлах, Австрія) і отримав сертифікат "International engineering educator "Ing. Paed. IGIP". Цього ж року Володимир Ілліч був прийнятий до Асоціації гірничих професорів cвіту (єдиний із України).

 Викладає дисципліни: "Основи гірничого виробництва"

 Наукові профілі: ORCIDScopusWeb of ScienceResearchGate,

Google Scholar

 Контакти: пр. Д.Яворницького 19, корп. 4, кім. 56, тел.: (0562) 47-14-72,

e-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

 

joomla 3wordpress
joomla 3wordpress